Vajnorský širáček

Po úspešných štyroch ročníkoch organizuje aj v tomto roku občianske združenie Podobenka z Vajnor s podporou Mestskej časti Bratislava-Vajnory už  5. ročník Vajnorského širáčka – prehliadku amatérskych folklórnych súborov a ochotníckych divadiel, na ktorý Vás srdečne pozývame. Uskutoční sa 16. a 17. novembra 2019 v Dome kultúry Vajnory, Pod lipami 2.

  • V sobotu 16.11.2019 budú účinkovať DFS a FSk Podobenka z Vajnor, DFS Násedlováček z Moravy, DFS  Gerulata z Rusoviec, Filip Chňapek, gajdoš s FSk Drienka z Veľkého Zálužia, FSk z Cífera, FS Na furt z Bratislavy a Ľudová hudba PARTA zo Strečna.

Sprievodný program: venovaný prvkom zapísaných do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska: Gajdy a gajdošská muzika na Slovensku (2013), Vajnorský ornament (2016) a Modranská majolika (2017).

  • V nedeľu 17.11.2019 sa predstavia divadlá pre deti Divadlo Jaja (Princezná Frmfulína), Divadlo oProti  (Za siedmimi horami) a Divadlo Úsmev (Veľkí herci malým deťom) a pre dospelých Biele divadlo (Matka a Tma) a  Divadlo PaTália z Tomášova (Prídem hneď) . 

Sprievodný program: premietanie historických dokumentov o Vajnoroch

Projekt "Vajnorský širáček" sa uskutoční vďaka finančnej podpore REVIE - Malokarpatskej komunitnej nadácie, poskytnutej dotácie z Grantového programu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy na podporu kultúry - ARS Bratislavensis, podpore Mestskej časti Bratislava-Vajnory, BKIS, Vajnorskej podpornej spoločnosti, Kulturie s.r.o., LB Servis, s.r.o., VI GROUP s.r.o., SMARTUP accounting s.r.o., Kinekus, s.r.o., Poľnohospodárskeho družstva Vajnory, Vína Valenta, Jána Panáka ale najmä vďaka zanieteným dobrovoľníkom.

https://www.facebook.com/events/2456599851255315/

Priestor: 
Dom kultúry Vajnory